Gyakori kérdések

Kamerarendszerek

Távolról visszanézhető, betekinthető a rendszer?

Internet csatlakoztatásával természetesen igen! Erre a legegyszerűbb a HikConnect mobilon, vagy az IVMS alkalmazás pc-s környezetben.

Van havidíja?

Nincs! A rendszer a megvásárlása után költségmentes, csupán az internetről kell gondoskodni, ha a HikConnect applikációból meg akarjuk tekinteni távolról.

Bővíthető-e a rendszer?

A rögzítőink 4-8-16 kamerát tudnak natívan fogadni, egy 4 kamerás rendszerhez 4 csatornásat csomagolunk, az 5 kameráshoz pedig már a 8-ast.
Ezen felül a legtöbb esetben 1-2 IP kamerát is fogad a rögzítő így ha véletlenül 1 kamerával többre lenne szükség megoldható a történet.

Vízállóak a kamerák?

Igen, viszont a kötést vízhatlanná kell tenni egy kötődobozban, vagy egyéb szigetelési eljárással.

Meddig lát el a kamera?

Az infravörös szám csak a szenzor és a beépített infra arányát próbálja vizualizálni méterben. Az arcok felismerhetősége egy jobb szám ilyen szempontból a 2.8-as optikánál.

  • 2 Megapixeles kameránál elmondható, hogy 6-8m-ről kirajzolódnak a vonások
  • 5 Mp kameránál ez az érték már 10-12 méter
  • 8 Mp kameráknál pedig 15-18m-ről is felismerhetőek az arcok.3,6mm optikával szorozzuk meg ezt a számot, 1.2-vel, míg 4mm esetén 1.3-al.

Úgy nem lehet beállítani, hogy este a piros fény ne látszódjon?

Ki lehet a PTZ menüben kapcsolni az infrát, viszont akkor éjszaka a sötétben nem nagyon fog látni semmit, ha csak nem van valamilyen kiegészítő megvilágítás

A kameráknak kell e külön áram kábelt húzni?

Nem, az áram és a kép és hang is ugyanazon az UTP kábelen halad. RJ45-ös balunnal lényegében a POE szabványhoz hasonló valósul meg.

Nekem behúzta a villanyszerelő a kábelt a felújítás során, az megfelelő lesz?

Igen! A gyengébb minőségű cat5e kábelekkel is jó működik a rendszerünk 40-50m / kamera kábelhosszig. A cat6-al nem lehet melle nyúlni

Villanyszerelés

Mi az a földelés és miért van szükség rá?

Alapvetően a földelésre azért van szükség, hogy egy adott gép vagy villamos berendezés meghibásodása esetén megakadályozza, hogy az azt működtető vagy megérintő személyt halálos áramütés érje. Képzeljük el, hogy például a mosógép belsejében egy kilazult vagy elkorrodált csatlakozás következtében a fázisvezető belülről hozzáért a mosógép fémházához.

Érdemes-e a lakásomba FI-relét beszereltetni és ha igen, miért van rá szükség?

A válasz röviden igen, érdemes egy villanyszerelőt megkérni arra, hogy a kismegszakítók elé szereljen fel egyet. A FI relé, más szóval életvédelmi relé vagy áramvédő kapcsoló jelenleg a legkorszerűbb és legbiztosabb védelem arra az esetre, ha valakit véletlenszerű áramütés ér (pl. a gyerek beledug a konnektorba egy szeget, stb.).

Miért nem javasolt, hogy én magam végezzem el a villanyszerelési munkát?

Ha nem rendelkezel megfelelő szakképzéssel és tapasztalattal, kifejezetten nem ajánlott hozzányúlni a villanyszerelési munkákhoz. Az elektromos rendszerekkel történő munkavégzés nem csak életveszélyes lehet, hanem tűzveszélyes is. Emellett, ha nem megfelelően végzed el a munkát, az később műszaki problémákhoz, drága javításokhoz vezethet. Egy szakember tudja, mire kell odafigyelni, és biztonságosan, szabványoknak megfelelően végzi el a munkát.

Hogyan garantáljuk, hogy nem marad rendetlenség vagy kosz a munka befejezése után a lakásomban?

Garanciát vállalunk arra, hogy a munkaterületet a lehető legtisztább állapotban adjuk át. Mindig ügyelünk arra, hogy a munka során és azt követően a helyiségek tisztaságát megőrizzük, és minimalizáljuk a kellemetlenségeket.

Milyen hamar tudjátok elkezdeni a villanyszerelési munkát?

A munkakezdés gyorsasága a munka jellegétől függ. Javítási és kisebb munkálatok esetén akár 2 napon belül is tudunk kezdeni. Nagyobb projektek vagy komplexebb munkálatok esetén a legtöbb helyzetben 2 héten belül tudjuk az elvégzést megkezdeni. A pontos kezdési időpontot mindig az előzetes felmérés után egyeztetjük.